چگونه می توانم از ویزا برای ورود به ایالات متحده استفاده کنم؟
داشتن ویزای امریکابه شما اجازه می دهد تا وارد یکی از مبادی ورودی، بندر، فرودگاه یا محل ورود از مرز زمینی شوید و از بازرسان وزارت امنیت میهن (DHS) و اداره حفاظت از گمرکات و مرزها (CBP)، تقاضای اجازه ورود به ایالات متحده را کنید. در حالی که داشتن ویزا، ورود به خاک ایالات متحده را تضمین نمی کند، این روادید نشان می دهد که مسئول کنسولگری در یکی از سفارتخانه های ایالات متحده صلاحیت شما را برای ورود به این کشور با هدفی خاص را مورد تایید قرار داده است. بازرسان DHS و CBP محافظان مرزهای کشوری، مسئول پذیرش مسافران به خاک ایالات متحده، برای منظوری خاص و به مدت مشخص هستند. مسئولیت امور مهاجرتی شما در هنگام حضور در ایالات متحده، به عهده DHS است.
چه نوع ویزاهایی برای امریکا وجود دارند؟
نوع ویزایی که شما باید دریافت کنید در قانون مهاجرت ایالات متحده تعریف شده است، و بستگی به هدف شما از مهاجرت دارد. در ایالات متحده دو طبقه بندی اصلی برای نوع روادید وجود دارند که عبارتند از:
•ویزای غیر مهاجرتی – برای مسافرت موقت به ایالات متحده.
•ویزای مهاجرت: برای سفر و زندگی دائم در ایالات متحده.

مطالعه و درک ویزا
•درستی شماره گذرنامه خود را کنترل کنید
•درستی نام خود را کنترل کنید
•محل صدور ویزا
•درستی تاریخ تولد خود را کنترل کنید.
•حرف “R” به معنای گذرنامه “معمولی” است (Regular Passport). کلاس (Class) نوع ویزا را مشخص می سازد. نوع ویزای صادر شده را با هدف از مسافرت خود کنترل نمائید
•حرف “M” نشان دهنده این نکته است که شما دارای ویزای چندبار ورود (Multiple Times) به ایالات متحده هستید. اگر در این جا عددی وجود دارد، به آن تعداد دفعات می توانید وارد خاک ایالات متحده شوید.
•کلمه “توضیح” (Annotation) ممکن است شامل اطلاعات اضافی درباره روادید شما باشد. این مورد مشخص کننده شماره SEVIS و نام محل تحصیل شما است.
• عبارت “تاریخ انقضاء” (Expiration Date)، آخرین روزی را نشان می دهد که شما می توانید وارد ایالات متحده شوید. این تاریخ، ارتباطی با مدت زمانی که ممکن است شما در ایالات متحده اقامت کنید، ندارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره تماس 2006379- 818-1+ و 9210498-818-1+ تماس حاصل فرمائید. (ضمناً تماس با اپلیکشن های موبایل امکان پذیر است


سئوالات درباره ویزای توریستی امریکا


 آیا اشخاصی که در خصوص اخذ گرین کارت آمریکا از طریق بستگان اقدام کرده اند می توانند متقاضی اخذ ویزای توریستی آمریکا باشند ؟ بله

 آیا می شود بدون داشتن اسپانسر مالی در آمریکا تقاضای ویزای توریستی آمریکا نمود ؟ بله

 آیا امکان تبدیل ویزای توریستی آمریکا به ویزای کار وجود دارد ؟ بله
 آیا امکان ارائه درخواست ویزای توریستی آمریکا به سفارت آمریکا به دفعات وجود دارد ؟ بله
 آیا امکان ارائه درخواست ویزای توریستی آمریکا به سفارت آمریکا به دفعات وجود دارد ؟ بله
 آیا پس از ورود به امریکا با ویزای توریستی می توانیم به کانادا و یا مکزیک سفری داشته باشیم و دوباره با همان ویزا به آمریکا مراجعت کنیم؟
خیر،ویزای توریستی امریکا برای متقاضیان ایرانی به صورت single می باشد و تنها برای یک بار ورود معتبر می باشد پس از خروج از امریکا جهت ورود مجدد دوباره می بایستی از یکی از سفارتخانه ها امریکا درخواست ویزا نمائید.
 آیا امکان تمدید ویزای توریستی آمریکا بدون خروج از خاک امریکا وجود دارد ؟ بله
 آیا سهمیه ای مشخص برای کشورهای مختلف جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا وجود دارد ؟ خیر
 آیا می توان همزمان جهت اخذ گرین کارت از طریق سرمایه گذاری در امریکا اقدام نمود و هم تقاضای ویزای توریستی نمود ؟ بله


جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره تماس999516-4242-1+ ، 2006379- 818-1+ و 9210498-818-1+ تماس حاصل فرمائید. (ضمناً تماس با اپلیکشن های موبایل امکان پذیر است