مقاله ویزای دانشجویی f1  :

 

وقتی یک دانشجو در دانشگاهی پذیرش گرفت و I-20 (گواهی حائز شرایط بودن) گرفت، آنگاه می تواند به USCIS (اداره تابعیت و مهاجرت آمریکا) مراجعه و ویزای F-1 بگیرد. برای درخواست این نوع ویزا، دانشجو باید با مراجعه به USCIS مدارک زیر را ارایه دهد:

ü      مدارک دانشگاهی که خارج از ایالات متحده اخذ شده باشد.

ü      گواهی تسلط کامل به زبان انگلیسی که اغلب با اخذ نمره قابل قبولی در امتحان تافل به فرد داده می شود.

ü      سند مالی که امکان دستیابی به منابع مالی را اثبات کند (مانند صورتحساب بانکی) و منبع حمایت مالی دانشجو را نشان دهد.

ü      نامه حمایت از یک حامی در صورتی که دانشجو بودجه مالی خود را ارایه نکرده باشد.

اگر مصاحبه موفقیت‌آمیز باشد، دانشجوی F-1 پذیرش می‌گیرد و می‌تواند در آمریکا بماند، اما فقط تا تاریخ پایان تحصیل که در فرم شماره I-20 قید شده است. دانشجو باید در دانشگاه ثبت نام کرده و سایر شرایط مندرج در F-1 را رعایت کرده باشد، در غیر اینصورت از وی خواسته می شود فوراً به کشور خود بازگردد.

 

مزایا:

ویزای F-1 برای دانشجویی که تنها هدف وی اخذ مدرک دانشگاهی از یکی از دانشگاههای آمریکا است مناسب است.

 

معایب:

ویزای F-1 هیچ راهی برای دستیابی به گرین کارت ارایه نمی کند. ویزای F-1 دانشجو را از کمک هزینه تحصیلی و اشتغال محروم می سازد.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره های  2006379- 818-1+   999516-4242-1+  تماس حاصل فرمائید. (ضمناً تماس با اپلیکشن های موبایل امکان پذیر است)

 

 

برای اینکه به آمریکا سفر کنید باید اول ویزا بگیرید.

به مسافرین پروازهای خارجی عموماً توصیه میشود که حد اقل سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور یابند. اگر در ساعات پیک یا شلوغ سفر می کنید شاید لازم باشد که حتی زودتر نیز حضور داشته باشید. برای تایید مجدد رزرواسیون از قبل تماس بگیرید و همچنین اطمینان کسب کنید که پروازتان سر موقع خواهد بود.

ویزای B1 ویزای توریستی امریکا می باشد و متقاضیانی که با اهداف زیر قصد سفر به امریکا را دارند اختصتص داده می شود. حداقل مدت زمان صدور این نوع ویزا ۳ ماهه است و برای افرادی که بار اول متقاضی این نوع ویزا می باشند شش ماهه صادر می گردد.

هر شهروند کشور خارجی که قصد ورود به ایالات متحده آمریکا (U.S) را دارد، باید در ابتدا، روادید ورود یا ویزای آمریکا به این کشور را دریافت کند که در گذرنامه مسافر، یعنی مدرک مسافرتی که توسط کشور متبوع او صادر می گردد، درج می شود. ممکن است برخی از مسافرین بین المللی، که واجد شرایط ورود به ایالات متحده بدون دریافت ویزا هستند، بدون نیاز به دریافت ویزای آمریکا، وارد این کشور شوند.
توجه: شهروندان ایالات متحده نیازی به ویزای امریکا برای سفر به این کشور ندارند ولی در صورت برنامه ریزی برای سفر به کشوری خارجی، ممکن است نیاز به دریافت ویزای امریکا از سوی سفارت کشوری که مایل به بازدید از آن هستند، داشته باشند. در این حالت، هنگامی که برنامه سفر به یک کشور خارجی دارید، درباره شرایط صدور روادید برای آن کشور اطلاعاتی را کسب کنید.

جهت درخواست ویزا نیاز به وقت قبلی می باشد متقاضیان جهت تحویل مدارک ، انجام مصاحبه و انگشت نگاری در روز تعیین شده باید به سفارت مراجعه کنند .

صدور بلیط ارزان قیمت از امریکا به سایر نقاط جهان وبه امریکا