22

درباره امریکا

ایالات متحده آمریکا (United States of America) و به اختصار: (USA)

کشوری در آمریکای شمالی، و پایتخت آن شهر واشنگتن دی‌سی است. واشینگتن دی.سی (Washington D.C.) پایتخت ایالات متحده آمریکا در شرق آمریکا و بین دو ایالت مریلند و ویرجینیا قرار دارد.آمریکا سومین کشور پرجمعیت و چهارمین کشور پهناور جهان است، و از لحاظ نژادی و گوناگونی مردم، متنوع‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود. کشور آمریکا از شرق با اقیانوس اطلس، از غرب با اقیانوس آرام، از شمال با کشور کانادا، و از جنوب با مکزیک همسایه ‌است.

ایالت های آمریکا

کشور آمریکا ۵۰ ایالت دارد که هر کدام از آنها بنا بر سامانه فدرالی حاکم، دارای سطح بالایی از خودگردانی هستند. البته ناحیهٔ واشنگتن دی سی جزو هیچ یک از ایالات آمریکا نیست و در منطقه خودمختار کلمبیا قرار است. ناحیه کلمبیا، در اصل بخشی از ایالت‌ مریلند بود که در سال ۱۷۹۰ برای تأسیس مرکز آمریکا یعنی شهر واشنگتن دی‌سی در نظر گرفته شد.

اطلاعات كلی درباره ی کشور آمریكا :
پایتخت  :  واشینگتن دی‌سی
بزرگترین شهر  : نیویورک
نوع حكومت   : جمهوری فدرال
زبان رسمی :  انگلیسی آمریکایی
مساحت  :9,826,675 كیلومتر مربع
جمعیت   : 308,745,538 تخمین 2010
واحد پول  : دلار آمریکا (USD)
منطقه ی زمانی UTC−5 to −10
پیش شماره تلفن   : +1
دامنه ی اینترنتی :  .us 

شهرهاي آمریکا  :

شهرهاي مهم آمریکا در زیر آمده است:

1 نیویورك

2 لس آنجلس

3 شیکاگو

4 هوستون

5 فینیکس

6 فیلادلفیا

7 سنآنتونیو

8 سن دییگو

9 دالاس

10 سن خوزه

اب و هوای امریکا  :

مناطق مختلف آمریکا آب و هواي بسيار متفاوتی دارند .با توجه به وسعت زیاد و پراکندگی توپولوژي در آمریکا، آب و هواي آن در نقاط مختلف به طور باورنکردنی متغیر است. اگر بخواهیم یک آب و هواي کلی براي آمریکا در نظر بگیریم باید بگوییم آب و هواي آن معتدل است، البته در فلوریدا و هاوایی آب و هوایی گرمسیري (حاره اي)، در آلاسکا سردسیري، در دشتهاي بزرگ (Great Plains) نیمه خشک و در قسمت جنوبی ناحیه جنوب غربی (Southwest)آب و هوایی خشک وجود دارد. محدوده درجه حرارت از 62-درجه سانتیگراد در آلاسکا تا 57 درجه سانتیگراد در بعضی نقاط کالیفرنیا در تابستان متغیر است.

بطور کلی ایالات شمالی آمریکا سردترین ایالات هستند که زمستانهاي سخت همراه با یخبندان دارند به ویژه در نواحی دشتها(Plains) ، غرب میانه (Midwest)و شمال شرق .(Northeast) در مقابل، درجه حرارت ایالات جنوبی آمریکا - که به کمربند خورشیدي (sunbelt) معروفند - به ندرت به زیرصفر می رسد. به غیر از ایالات اورگان و واشنگتن و منطقه نیوانگلند، بقیه نقاط آمریکا معمولا تابستانهاي داغی دارند. ایالات شمال غربی آمریکا در مجاورت

اقیانوس آرام (Pacific Northwest) داراي آب و هواي معتدل هستند در حالیکه بخشهاي جنوبی، ایالات شمال شرقی آمریکا در مجاورت اقیانوس آرام (Pacific Northeast)و غرب میانه آمریکا (Midwest) آب و هواي مرطوب دارند.

جشن ها و تعطیلات رسمی آمریکا (America Celebrations)

به لحاظ رسمی ایالات متحده آمریکا دارای تعطیلات ملی نیست و هر ایالتی در زمینه ي تعیین و اعلام روز تعطیلي صلاحیت دارد و از طریق مجلس ایالتی، اقدام به اعلام آن می‌کند. از نظر قانونی، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و کنگره ایالات متحده آمریکا، تنها قادر به اعلام تعطیلی برای ناحیه کلمبیا (شهر واشنگتن دی سی) و کارکنان فدرال هستند. اما در عمل بیشتر ایالت‌ها تعطیلات اعلام شده از سوی دولت فدرال را به رسمیت می‌شناسند.
این تعطیلات عبارت‌اند از:
اول ژانویه، نخستین روز سال نو
سومین دوشنبه ماه ژانویه، سالروز تولد مارتین لوترکینگ، رهبر جنبش حقوق مدنی
12
فوریه، سالروز تولد آبراهام لینکلن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا
سومین دوشنبه ماه فوریه، سالروز تولد جرج واشنگتن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، روز رییس جمهوری
پنجم مي، سینکو دو مایو
آخرین دوشنبه ماه مي، روز یادبود
4
ژوییه، روز استقلال ایالات متحده آمریکا
اولین دوشنبه ماه سپتامبر، روز کارگر
11
نوامبر، روز یادبود سربازان بازنشسته
آخرین چهارشنبه نوامبر، روز شکرگزاری
هر دو سال یک بار، اولین سه شنبه بعد از اولین دوشنبه ماه نوامبر برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا و یا انتخابات کنگره ایالات متحده آمریکا
25
دسامبر، روز کریسمس

لینک گوشت حلال در آمریکاhttp://www.zabihah.com

اوقات شرعی (به خصوص براي ماه رمضان/http://tanzil.inf

23

خرید بلیط هواپیما :

نکته اي که براي خرید بلیط هواپیما می تواند بسیار مهم باشد، زود خریدن آن است. اگر بتوانید با فاصله ي زمانی طولانی قبل از تاریخ پرواز بلیط خود را خریداري کنید، می توانید ان را با قیمت هاي بسیار مناسبی خریداري کنید ( مثلا چهارماه زودتر) هرچه به تاریخ پرواز نزدیک تر شوید، بلیط گرانتر می شود.

قیمت :

قیمت ها به ریال  و دلار :

برای رزرو هتل ،خرید بلیت و  تورامریکا با ما تماس بگیرید  .