تور آمریکا:

یکی از زیباترین اماکن دیدنیکشور آمریکاپارک تفریحیدیزنی لند (Disneyland Park)است .این پارک بسیار دیدنی در آناهیم  (Anaheim)،کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا واقع شده است.این پارک در۱۷ام ژوئیه سال۱۹۵۵میلادی باز شده ‌است. صاحب امتیاز این پارک شرکتوالت دیزنیسازنده ی انیمیشن های معروف دنیا می‌باشد.مالک و گرداننده این پارک شرکتوالت دیزنیمی‌باشد. این پارک تاکنون مورد بازدید بیش از 600 میلیون نفر از زمان افتتاح قرار گرفته‌است. در سال 2009 ، 15900000 نفر از این پارک بازدید کردند ، دیزنی لند جزء دومین پارک پربازدید جهان بشمار می رود . بهترین زمان مراجعه به دیزنی لند ، اوایل سپتامبر است که مدرسه ها باز شده است و این پارک خلوت تر از ماه های دیگر است .

این پارک بی نظیر خاطرات عزیز گذشته را به خاطر می آورد، و حس جوانی می بخشد. دیزنی‌لند به ایده‌آل‌ها، رویاها و واقعیت‌های سختی کهآمریکارا ساخته‌است تقدیم شده‌است .

بهتر است در هنگام قدم زدن در دیزنی لند یک بطری آب همیشه همراه خود داشته باشید . به دلیل محوطه بزرگ این پارک در اثر پیاده روی های طولانی حتما تشنه می شوید .دستگاه های سکه ای آب و نوشابهداخل پارک هم 2.75 دلار است که گران است . وسایل تفریحی ویژه خردسالان شما عزیزان در پارک وجود دارد که مادر و پدر ها هم می توانند همراه کودکان خود سوار این وسیله های بشوند .

جالب است بدانید در سال 1998 میلادیدیزنی‌لندبهپارک دیزنی‌لندبرای تمایز ازمجموعه بزرگتر تفریحی دیزنی‌لند (Walt Disney World Resort)تغییر نام داد .

مکان های دیگر دیزنی لند در جهان :

Walt Disney World Resort: اورلاندو ، فلوریدا ، ایالات متحده آمریکا که در سال 1971 افتتاح شد .

Disneyland Resort Paris: در 20 مایلی شرق پاریس در فرانسه واقع شده است که در سال 1992 افتتاح شد .

Tokyo Disney Resort: در شرق توکیو در ژاپن واقع شده است که در سال 1983 افتتاح شد .

Hong Kong Disneyland Resort : در شمال شرقی جزیره Lantau در هنگ کنگ واقع شده است که در سال 2005 افتتاح شد.

بازدید ازشهر نیویورک:

نیویوککه پرجمعیت‌ترین شهرآمریکاو قلب اقتصادی این کشور به حساب می‌آید. در سرشماری سال 2007، کلان‌شهر نیویورک و حومه آن حدود 20 میلیون نفر جمعیت داشته است. نیویورک در دهانه رودخانه هوستون به روی اقیانوس اطلس قرار دارد و دارای 5 منطقه است که ایالت نیویورک را تشکیل می‌دهند.

این مناطق عبارتند از: منهتن، بروکلین، کوئینز، برانکس و جزیره استاتن آیلند.

منهتن از جمله قدیمیترین مناطقشهر نیویورکبوده و به شکل شبه جزیره‌ای است که مهمترینمراکز تجاری و اقتصادی آمریکادر آن قرار دارد. تندیس آزادی که مشهورترین نماد ایالات متحده آمریکا به شمار می‌آید در منطقه منهتن قرار دارد.

بروکلین نیز از قدیمیترین مناطق کلان‌شهر نیویورک و همچنین پر جمعیت‌ترین منطقه آن و چهارمین منطقه پر جمعیت ایالات متحده آمریکا با ۲.۵ میلیون نفر جمعیت است.

کوئینز هم از مناطق 5 گانهشهر نیویورکو از لحاظ مساحت بزرگترین محله از محلات 5 گانه کلان‌شهر نیویورک است. دو فرودگاه بزرگ شهر نیویورکدر محله کوئینز قرار دارند. منطقه کوینز از لحاظ آماری دارای بیشترین جمعیت مهاجر در سرتاسر ایالت متحده آمریکا است.

برانکس در شمالی‌ترین منطقهشهر نیویورکو در شمال بخش منهتن قرار دارد. بخش برانکس یکی از مهم‌ترین بخش‌هایشهر نیویورکبه حساب می‌آید.

جزیره استاتن، جزیره‌ای است که در جنوبی‌ترین ناحیه شهر نیویورک و در بخش ریچموند قرار دارد.
این شهر یکی از قطب‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جهان است. عده‌ای به دلیل اهمیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منحصر به فرد نیویورک، این شهر را پایتخت جهان نامیده‌اند.

لُس آنجـِلِس:  Los Angeles

بزرگترین شهرایالت کالیفرنیایایالات متحده آمریکاو دومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکاپس ازنیویورکاست. اغلب به صورت خلاصه LA و با لقب شهر فرشتگان یاد می‌شود. جمعیت لس آنجلس ۳٫۸میلیوننفر تخمین زده می‌شود و در مساحتی بالغ بر ۱۲۹۰٫۶ کیلومتر مربع از جنوب کالیفرنیا گسترده شده است. کلان‌شهر لس آنجلس خانهٔ نزدیک به ۱۲٫۹ میلیون ساکن می‌باشد.

مراکز فرهنگی و گردشگری:

تالاروالت دیزنیدر لس‌آنجلس

لس‌آنجلس به سبب داشتن مراکز تفریحی و سرگرمی فراوان دومین شهر ایالات متحده از نظر جذب گردشگر استعلاوه برهالیوودکه مرکز صنعت هنر هفتم آمریکا می‌باشد، لس‌آنجلس دارای تعدد مناسبی از مراکز فرهنگی و علمی می‌باشد.